خط افقی و حذف آن در word 2007

برای استفاده از خطوط افقی جدا کننده در برنامه Word می توانید به شکل سریع و تنها با استفاده از سه کاراکتر یک خط افقی با اشکال متفاوت بسازید. این کار سرعت شما را در بسیاری از پروژه های Word بالا می برد. بدین منظور می توانید نرم افزار MS Word را اجرا کنید.
سپس با استفاده از سه حرف زیر خطوط مربوطه را رسم کنید.
خط ربط ( — ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word
زیرین خط ( ___ ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word


علامت مساوی ( === ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word
علامت مربع( ### ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word
ستاره ( *** ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word
تیلد ( ~~~ ) استفاده از سه حرف برای ایجاد یک خط افقی در Word
این خطوط در بسیاری از کارهای به شما کمک می کند که ظاهر سند خود را در بخش های جداگانه ای تنظیم نمایید و به خروجی کارها زیبایی لازم را بدهد، اما گاه ممکن است، که با تایپ ناخواسته این کاراکتر ها، هنگامی که متنی را تایپ می کنید یعنی با وارد کردن سه تا از این کاراکترها، ویرایشگر متن ورد بطور اتوماتیک یک خط افقی در عرض صفحه وارد کند که نمی توانید از آن خلاصی یابید.
در پی پرسش مکرر دوستان در کلاس و غیر آن در این پست راه حل رهایی از این خطوط را ارائه می کنم امید که مورد پسنده کاربران واقع گردد.
برای رهایی از این مشکل باید عرض کنم که این در واقع خط محتوایی نیست بلکه یک خط حاشیه پاراگراف است که  با تایپ چند خط  تیره یا کاراکتر دیگری، پشت سرهم  در برنامه، ورد یک خط در آخر پاراگراف ایجاد می کند که بعنوان خط حاشیه جدول محسوب میشود.
لذا برای حذف آن حاشیه، در ورد ۲۰۱۰ و ۲۰۰۷ باید  روی پاراگراف مربوطه کلیک کرده و از نوار ابزار روبان page layout  را انتخاب و از میان مجموعه های موجود در پالت Page Background  بروی گزینه   Page Borders کلیک کرده و در پنجره باز شده ، روی تب (کاربرگ) Border  کلیک کنید، که درلیست سمت چپ گزینه Box سپس None را انتخاب نموده و OK کنید  تا کادر مربوطه بسته و خط مزاحم برداشته شود.
برای اینکه دیگر این اتفاق نیفتد و شما گرفتار این خط مزاحم نشود می توانید از قسمت تنظیمات اصلی برنامه مسیر های زیر را اصلاح کنید.
از گزینه File قسمت Options بخش Proofing ، کلید AutoCorrect Options  را انتخاب کرده و از کاربرگ AutoFormat as You Type  و بخش Apply as you type گزینه Border Line را غیر فعال نمایید.

منبع:سایت راموزی

۲ نظر برای این مطلب

  1. فقط میتونم بگم خدا خیرت بده ، کلی بدبختی کشیدم سر این .
    دمت گرم

  2. خیلی ممنون حسابی کار راه انداز بود👍

یک نظر بگذارید